Луценко заявив, що справи про Добкіна та Новинського будуть передані до суду

15 Березня 2018, 11:43

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що кримінальні провадження щодо народних депутатів із фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна та Вадима Новинського скоро будуть передані до суду. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала з трибуни Верховної Ради у четвер, 15 березня.

"Двоє народних депутатів, з яких знято депутатську недоторканність з моєї ініціативи за матеріалами Генеральної прокуратури України, а саме Добкін і Новинський – матеріали слідства завершуються, ми очікуємо останніх експертиз і справи в цьому році, плануємо в першій половині, будуть передані до суду"- зауважив генпрокурор.

 

За його словами, така ж ситуація і з кримінальними провадженнями народних депутатів Максима Полякова (фракція "Народний фронт") і Борислава Розенблата (позафракційний).

 

Раніше Добкін заявив, що нардеп Вадим Новинський вніс за нього частину застави – 30 млн гривень.

 

Нагадаємо, 15 липня Печерський райсуд вирішив узяти під варту на два місяці народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна з можливістю внесення застави у розмірі 50 млн гривень.

 

Як повідомлялося 29 червня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Михайла Добкіна. За його словами, в діях Добкіна "вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок у Харкові нормативною вартістю понад 220 млн грн".

 

13 липня Верховна Рада підтримала три подання генпрокурора про надання дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна.

 

14 липня ГПУ вручила Добкіну повідомлення про підозру.

 

Також Верховна Рада 8 грудня надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Вадима Новинського, якого ГПУ підозрює в співучасті до незаконного позбавлення волі Драбинка.Таким чином, парламент частково зняв недоторканність з Новинського. Однак правоохоронці не зможуть його затримати чи застосувати запобіжний захід у вигляді арешту – на це має бути відповідний дозвіл Верховної Ради.

 

За даними ГПУ, у справі про викрадення митрополита Драбинка про підозру повідомили п’ятьом особам.