"У мене є відвід. Я не довіряю суду", – сказав Луценко.
Після цього суд пішов у дорадчу кімнату.
Луценко мотивує відвід тим, що суддя Вовк неодноразово приймав рішення, які суперечать законодавству.
"Корнійчук (екс-перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук) не намагався втекти або приховатись від слідства, але йому прийняли запобіжний захід як арешт. Тому я не довіряю вам і вашій фаховості. На даний момент, всі учасники засідання підтримали відвід судді (зі сторони Луценка)", – сказав він.
Представники Генпрокуратури заявили, що їх задовольняє кандидатура судді.
Водночас на засідання суду прибули посли Швеції та Фінляндії.
Переважна більшість журналістів, фотокореспондентів та телеоператорів не змогли потрапити до зали суду, в якій можуть поміститися дуже мало людей.
До зали судового засідання вдалося потрапити групі народних депутатів, зокрема, Миколі Катеринчуку, Сергію Власенку, Андрію Шевченку та іншим.
Судове засідання відбувається в тому ж залі суду, де колись розглядалися справи проти нинішнього віце-прем’єр-міністра – міністра інфраструктури Бориса Колеснікова та покійного лідера парламентської фракції Партії регіонів Євгена Кушнарьова.
Раніше повідомлялось, що суд у справі Луценка буде закритим.
Нагадаємо, Генпрокуратура порушила справу проти Луценка в листопаді 2010 року.
Вона пред'явила йому низку обвинувачень, зокрема в незаконному нарахуванні пенсії його водію, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в Президенти Віктора Ющенка в 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці "Україна" у Києві.