Луценко заявив про готовність свідчити в Конгресі США

30 Вересня 2019, 18:31

Екс-генпрокурор Юрій Луценко готовий дати свідчення в Конгресі США у справі про імпічмент президента США Дональда Трампа. Про це він у понеділок, 30 вересня, розповів ВВС.

 

«Я абсолютно відкритий і знаю, що всі мої дії були законними, всі мої заяви були законними, я нічого не боюся. Я боюся за свою країну, тому що, здається, Україна зараз стала жертвою всередині великого американського шторму. Я хочу захистити свою країну», – заявив Луценко.

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови президента Володимира Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом до імпічменту президента США.

 

Під час розмови, зокрема, порушувалось питання розслідування щодо сенатора та кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера в Україні. Трамп закликав Зеленського розслідувати підозри щодо Байденів.

 

Своєю чергою Зеленський заявив, що Трамп не чинив на нього жодного тиску.

 

Трамп та його союзники припускають, що Байден, перебуваючи на посаді віце-президента в адміністрації Барака Обами, у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

26 вересня у США опублікували скаргу від 12 серпня співробітника розвідки на цю телефонну розмову. 

 

27 вересня керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що кримінальне провадження щодо Burisma Group було закрите прокурором через відсутність доказів у 2016 році, але у 2018 році, після скарги екс-нардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав поновити слідство. Холодницький розповів, що у цій справі ані Байден, ані його син не викликалися.

 

30 вересня Луценко сказав, що будь-яке розслідування щодо Байденів може початися лише у США, тоді як в Україні немає причин для розслідування.