Луценко забрав у Горбатюка справу Януковича

24 Жовтня 2016, 15:14

У Генеральній прокуратурі України створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, до складу якого увійшло 63 співробітники. Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ ГПУ.

В генпрокуратурі пояснили, що структура створена, зокрема, для активізації та завершення досудового слідства і передачі в суд «Великої кримінальної справи» стосовно колишнього президента Віктора Януковича та його найближчого оточення.

У ГПУ зазначили, що «Велика справа» стосовно Януковича складається із багатьох епізодів, зокрема – узурпація влади, розвал економіки, послаблення обороноздатності країни та інформаційної безпеки, заволодіння державним майном – резиденцією «Межигір’я», тощо.

Зазначається, що Сергій Горбатюк, який раніше вів цю справу, і надалі залишається керівником Департаменту спеціальних розслідувань, до складу якого входять 56 співробітників. За цим Департаментом залишається розслідування та передача до суду справ по Майдану.

Раніше 20 квітня у Верховній Раді під час прес-конференції низки народних депутатів за участі адвокатів родин Небесної Сотні нардеп Сергій Лещенко заявив, що Горбатюку готують підозру за статтею про «халатність» з метою усунути його від розслідування злочинів проти Майдану під вигаданим приводом – нібито начальник управління спецрозслідувань «погано розслідує» іншу справу, яка стосується подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Горбатюк підтвердив наявність кількох проваджень проти працівників управління, які займаються злочинами проти Майдану, а також повідомив, що подав до ГПУ рапорт щодо перешкоджання розслідуванням цих злочинів. У Генпрокуратурі заперечили, що готують повідомлення про підозру Сергію Горбатюку, однак заявили, що до нього є зауваження. 

Нагадаємо, Горбатюкові також пропонували стати прокурором Львівської області. За словами адвоката родин Небесної Сотні Євгенії Закревської, це теж зробили з метою усунути Горбатюка від розслідування злочинів проти Майдану.