Луценко визнав, що на працівників НАБУ здійснювався психологічний тиск

18 Серпня 2016, 14:10

Генеральний прокурор Юрій Луценко визнав, що прокурори психологічно тиснули на затриманих співробітників Національного антикорупційного бюро. Про це очільник ГПУ сказав під час брифінгу у четвер, 18 серпня.

Крім того, генпрокурор озвучив свої претензії до працівників ГПУ.

"Моя претензія перша… Я дізнався про це все в районі пів на п'яту із ЗМІ. Я вважаю першою претензією – те, що я цього не знав. Більше того, заступник генпрокурора по слідству також про це не знав", – сказав він.

"Друге – в районі десь п'ятої я вийшов на Артема Сергійовича, бо він також був у відрядженні у Львові і ми декілька разів провели перемовини. Я спілкувався з Гуцуляком і дав йому наказ. Я сказав припинити блокування спецназу, вони мають вивести, хоча цьому оцінку має дати слідство і друге відпустити людей", – зазначив Луценко.

"Після цього всього слідчі повернулися лише о 6-7 годині, я був в літаку, приземлився десь о 23, а о 23.50 мені повідомили, що їх везуть у НАБУ", – сказав генпрокурор.

"Але принципово не години. Принципово – як можна два з половиною листки допиту вести чотири години. Це означає як мінімум психологічний тиск", – зазначив він.

Як повідомлялося, 12 серпня у Києві стався конфлікт між працівниками Національного антикорупційного бюро та співробітниками ГПУ. НАБУ відкрило кримінальне провадження стосовно працівників Генпрокуратури, які викрали і утримували працівників бюро. Згодом оприлюднили відео фрагментів свідчень працівників НАБУ, яких 12 серпня затримали співробітники Генпрокуратури і без складання протоколів утримували протягом 11-ти годин.

16 серпня правоохоронці прийшли з обшуками в Держприкордонслужбу Прикордонників Чопського загону запідозрили в незаконному вирубуванні та вивезенні з України дерев цінних порід на 19 млн грн. У результаті чотирьох офіцерів ДПСУ заарештували із можливістю внесення застави. Держприкордонслужбазвинуватила військову прокуратуру в спробах дискредитації.