Луценко вимагає притягнути до відповідальності суддів, що затягували розгляд справи Іванющенка

13 Червня 2016, 17:26

Генеральний прокурор Юрій Луценко спрямував заяви у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України з вимогою притягнути до відповідальності суддів, які порушили вимоги кримінально-процесуального кодексу при розгляді справи Іванющенка. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури.

«Генеральним прокурором України за матеріалами управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подано заяви щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності двох суддів Печерського районного суду Києва, якими допущено неналежну процесуальну поведінку під час розгляду клопотань слідчого про надання дозволу на затримання підозрюваного Юрія Іванющенка», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що судді, порушуючи положення кримінального процесуального законодавства, майже два місяці не приймали рішення за клопотаннями слідчого про надання дозволу на затримання підозрюваного.

«Безпідставне затягування суддями Печерського районного суду міста Києва розгляду клопотань мало наслідком неотримання вчасно дозволу на затримання підозрюваного Юрія Іванющенка і припинення його міжнародного розшуку, що унеможливлює затримання та арешт розшукуваної особи з наступною її екстрадицією», – пояснили в ГПУ.

Нагадаємо, раніше Генпрокуратура відкрила провадження проти судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, який скасував постанову слідчого про розшук Іванющенка.