«Торік більшість політологів називали перемогу Януковича відновленням влади олігархії. Так воно бачилося і мені. Але ми недооцінили Віктора Федоровича, він пішов далі. Сьогоднішній режим – це вже не азіатська олігархія, а африканський трайбалізм (від англ. «трайб» – плем'я). Вся влада – від міністрів до директорів кладовищ – у всій країні зосереджена в руках одного родоплемінної спільноти», – пояснив Луценко.
За його словами, це лише видимий ознака системи, її спосіб досягнення мети, а сама мета – максимальне захоплення правлячої сім'єю грошових потоків країни.
«Для цього і створений феномен «наглядача» – Юри Єнакієвського. Звідки він взявся? З Єнакієве (сміється). Чи знав я його з кримінальних довідок? Так., – розповів екс-міністр.
«Донецькому УБОЗу дуже добре відома роль цього персонажа в кривавих подіях 90-х. Але знати і довести – це різні речі. Особливо якщо начальник УВС тих часів і сам фігурант носять депутатські значки і складаються в одній парламентській фракції», – додав Луценко.
Як повідомлялось, Печерський районний суд переніс розгляд кримінальної справи проти колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на 10 жовтня.
Нагадаємо, 7 жовтня свідок у справі проти Луценка, колишній начальник департаменту розвідувально-пошукової діяльності МВС Сергій Левченко вказав на існування практики працевлаштування водіїв всіх міністрів МВС у міністерство.
Він також заявив, що не одержував жодних особистих вказівок від Луценкапро працевлаштування його водія Леоніда Приступлюка і виділення йому квартири.
Колишній помічник екс-міністра Валерій Мельник також заявив, що жодної вказівки від Луценка із приводу працевлаштування Приступлюка він не одержував, а в ході досудового слідства в Генеральній прокуратурі його принижували слідчі, які проводили допити, коли він хворів.
Мельник також заявив, що на його телефон надійшло два телефонні дзвінки під час яких йому рекомендували підтвердитисвої свідчення в суді.