Зокрема, прокурор заявив, що справа підсудна Печерському районному суду, підстав для її закриття немає, «підстав для зміни запобіжного заходу Луценку немає».
Таким чином, прокурор просить призначити справу для розгляду по суті.
Тим часом Луценко наполягає на закритті кримінальної справи стосовно нього.
Він категорично не згоден з представником прокуратури в тому, що справа може розглядатися в суді. За його словами, «справа з 47 томів – це збірка фантазій прокуратури».
Крім того, Луценко заявив клопотання про розгляд його справи судом присяжних.
«У мене є всі підстави вірити в залежність і необ'єктивність Печерського і апеляційного судів Києва. Тому заявляю, що обираю і вимагаю розгляду моєї справи судом присяжних», – заявив він, пославшись на 124-ту статтю Конституції України.
Луценко також наполягає на відкритості процесу.
«Протестую проти таємного режиму», – додав він.
Як повідомлялося, дружина Юрія Луценка повідомила, що судове засідання у справі екс-міністра внутрішніх справ, яке призначено на 23 травня, буде закритим, оскільки розглядатиметься 18-й том із 47 томів, який є таємним.
Нагадаємо, кримінальну справу стосовно Луценка з обвинувальним висновком 17 травня було направлено до Печерського районного суду для розгляду по суті.
Генпрокуратура пред'явила Луценку низку звинувачень, зокрема в незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в Президента Віктора Ющенка 2004 року, а також у порушенні положень постанови Кабміну про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна» у Києві.
1 березня Генеральна прокуратура відмовилась звільнити Луценка з-під варти на поруки депутатів Верховної Ради.
Луценко, протестуючи проти рішення суду про подальше утримання його під вартою, 23 квітня розпочав голодування і відмовляється його припиняти.
Проте щоб особисто взяти участь у судовому засіданні, Луценко дозволив вводити йому через крапельниці амінокислоти, розріджену жирову емульсію і глюкозу для зупинки підвищення рівня ацетону в організмі.
23 травня суд відмовився задовільнити клопотання Юрія Луценка про відвід головуючого на засіданні судді Сергія Вовка.