Луценко прокоментував затримання учасників блокади на Донбасі

14 Березня 2017, 16:36

Під час затримання озброєних людей на залізничній станції Кривий Торець в Донецькій області будь-яких порушень в діях правоохоронців не зафіксовано. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"За тією інформацією, яку я отримав від правоохоронних структур, порушень законності при затриманні людей і вилученні в них зброї, яка знаходилося у них всупереч положенню, що мисливську зброю не можна носити по вулицях, а тим більше в зоні АТО, де взагалі будь-яка зброя, окрім того, яке є у військовослужбовців, заборонена. Ніяких порушень з боку правоохоронців на даний час не зафіксовано ", – запевнив Луценко.

Разом з тим, за словами генпрокурора, якщо до нього звернуться постраждалі з медичними довідками про тілесні ушкодження, звернуться журналісти або будуть надані будь-які відеодокази, то, безумовно, буде зареєстровано кримінальне провадження, і буде перевірено законність дій силових структур.

Нагадаємо, ввечері 13 березня в СБУ заявили про затримання 43 людей зі зброєю в зоні проведення АТО на Донеччині. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що затриманих допитують.

Згодом стало відомо, що в Луцьку близько півсотні активістів прийшли у Волинську ОДА, протестуючи проти затримання блокувальників торгівлі з окупованими територіями в Кривому Торці на Донеччині. Активісти заявили, що ночуватимуть у будівлі, поки затриманих не випустять.

Крім того, прихильники блокади Донбасу також мітингували в Києві на Майдані Незалежності. Також у Вінниці біля будівлі обласного управління СБУ активісти запалили шини в знак протесту проти затримання блокувальників на Донбасі. Акції на підтримку затриманих учасників блокади Донбасу відбулися ще в трьох містах – Чернівцях, Львові та Рівному. 

Читайте також:  Протести активістів після розгону учасників торгівельної блокади ОРДіЛО: вимоги і результати

Згодом заступниця голови Верховної Ради Оксана Сироїд, посилаючись на отриману від керівництва СБУ інформацію, повідомила, що всіх затриманих у Кривому Торці учасників блокади торгівлі з ОРДіЛО вже звільнили.

У вівторок, 14 березня, поліція Донецької області показала нове відео затримання учасників блокади. За даними правоохоронців, інформація про зникнення людей з місця блокади не відповідає дійсності.