Луценко повідомив про повноцінне затримання Каськіва в Панамі, очікується екстрадиція

8 Вересня 2016, 08:45

Екс-глава Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів затриманий в Панамі. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Раніше, 18 серпня 2016 року, Луценко вже повідомляв про затримання Каськіва. Але без подання оригіналу українською стороною, переданого дипломатичним шляхом, не було підстав для повноцінного затримання.

Зараз оригінал подання передано панамській стороні.

Протягом 48 годин має відбутися слухання по справі Каськіва.

"У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Токумен (Панама, – ред.) для здійснення передачі та узгодження всіх логістичних питань)", – заявив Луценко.

"У разі відмови Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів і подачі контраргументів на матеріали компетентних органів України. Однак, панамська сторона запевняє, що поки не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва", – зазначив генпрокурор України.

Луценко також підкреслив, що наразі в діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни. "У разі вчинення Каськівим кримінального злочину це не стане перешкодою до його видачі, оскільки Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України в Панаму для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)", – додав генпрокурор.

Нагадаємо, у 2010-2014 Каськів був головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України. На агентство поклали відповідальність за реалізацію так званих «національних інвестиційних проектів», ініційованих тодішнім президентом Віктором Януковичем. Жоден з проектів не реалізували. Більшість з них закінчилися гучними скандалами, пов’язаними з корупцією.

Також раніше повідомлялося, що Владислава Каськіва оголошено у розшук, а також накладено арешт на його рахунки.