Луценко повідомив, коли оприлюднять імена замовників убивства Гандзюк

4 Лютого 2019, 18:47

Правоохоронці оприлюднять імена підозрюваних в замовленні нападу на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк, унаслідок якого вона загинула, до 31 березня. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

 

"Небагато залишилося. Дайте слідчим і прокурорам зробити свою роботу. Це буде. Це буде до виборів", – наголосив він, уточнивши, що йдеться саме про замовників.

 

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідству відоме прізвище замовника вбивства Катерини Гандзюк, однак досі ведеться робота з накопиченням доказів.

 

Як повідомлялося, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла. 

 

6 листопада глава міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала покарати винних у вбивстві громадської активістки Катерини Гандзюк. 

 

Державний департамент США засудив напади на активістів та закликав залучити до відповідальності вбивць активістки.

 

Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".