Через втечу підозрюваного у кіберзлочинах Геннадія Капканова з угруповання Avalanche, новопризначений прокурор Полтавської області може втратити свою посаду. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко.
За його словами, Капканов утік за рішенням суду. Адже суд прийняв рішення, керуючись статтями, які внесли у суд, серед них не було статті 115 (про замах на вбивство), яка не передбачала іншого запобіжного заходу, а тільки взяття під арешт.
Луценко також наголосив, що винен не суд, а винні прокурори, які внесли подання на міру запобіжного заходу без урахування статті про спробу вбивства працівника правоохоронних органів, тож зараз відбувається службова перевірка.
"Я не виключаю, що новопризначений прокурор Полтавської області може особисто втрати свою посаду, бо мій заступник дав завдання контролювати хід подання і представництва в суді", – зазначив генпрокурор.
Також він додав, що зараз ведеться перевірка щодо прокурора Полтавщини, а сам злочинець, за оперативними даними, територію України не покинув.
Нагадаємо, 30 листопада Геннадія Капканова затримали бійці спецпідрозділу КОРД у рамках спецоперації з ліквідації злочинної кібермережі Avalanche. При затриманні він спробував втекти, застосувавши вогнепальну зброю (автомат Калашникова). Під час обшуку за місцем його проживання вилучили комп'ютерну техніку, близько 72 тисяч доларів США, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, вай-фай антени направленої дії, мобільні телефони, сім-картки українських та закордонних мобільних операторів, фінансову документацію, банківські картки українських та іноземних банків і кілька паспортів на його ім’я.
Дивіться також: З’явилися фото, як правоохоронці ліквідовували міжнародну кібермережу Avalanche
Однак суддя Лариса Кулешова районного суду Полтави відмовилася заарештовувати Капканова та своїм рішенням відпустила підозрюваного на волю.
За даними поліції, полтавського хакера розшукували протягом чотирьох років у 30 країнах світу за виманювання конфіденційних даних та DDoS-атаки в 180 країнах світу.
Кібермережа Avalanche з 2009 року використовувалась для розповсюдження шкідливих програм, фішингу та спаму, а також для відмивання грошей рекрутингових компаній. Фінансові втрати по всьому світу від атак, проведених за допомогою мережі Avalanche, складають понад 100 млн євро.