Луценко підписав підозру голові Рахункової палати

16 Листопада 2016, 13:12

Генпрокурор Юрій Луценко підписав підозру голові Рахункової палати Роману Магуті за махінації з житлом за ст. 364 КК України (зловживання владою). Про це написала у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

За її словами, член Рахункової палати, маючи приватизоване житло в Києві, звернулася до глави Рахункової палати з проханням надати службове житло в центрі столиці. Закон передбачає надання такого житла, але не його приватизацію.

Пізніше член Рахункової палати звернулася до голови з проханням приватизувати житло. Глава Рахункової палати погодився, після чого в квартирі був прописаний племінник члена Рахункової палати, після чого він квартиру приватизував і передарував члену Рахункової палати.

Як свідчить ухвала Солом’янського райсуду м.Києва від 16 серпня, кримінальне провадження №42016000000001701 відкрито 23.06.2016 року. 

Встановлено, що у грудні 2013 року Рахункова палата купила квартири, серед яких була двокімнатна вартістю 1,39 млн грн. Ця квартира була включена до службових приміщень і надана співробітнику Рахункової палати. Згодом її виключили із числа службових і голова Рахункової палати Роман Магута її приватизував.

Це квартира у м.Києві по вул. Полтавській,10 площею 114 кв.м. В судовій ухвалі сказано, що Магута потім подарував цю квартиру іншій особі. Однак, згідно з реєстром майнових прав, квартира досі значиться як власність Романа Магути та його дочки Наталі. Свідоцтво про право власності видане у червні 2014 р. ДП «Укржитлосервіс» Державного управління справами.

За даними майнового реєстру, у квітні 2015 року Роман Магута та його дружина Лілія купили ще одну квартиру на Печерську на вул. Задніпровського (Щорса) 44-а. Це чотирикімнатна квартира площею 162 кв.м. У своїй декларації Магута вказав, що має у власності половину площі квартири (81 кв.м.), а також, що витратив на її придбання 3,01 млн грн. Іншу половину квартири він записав у розділі про майно своєї сім’ї як власність дружини. Загальна вартість цієї квартири може бути близько 6 млн грн.

За інформацією з реєстру майнових прав, з 2012 року дружина голови Рахункової палати Лілія Магута має будинок у селі Петрівське Київської області. У декларації про майно Магути вказано, що дружина володіє будинком площею майже 309 кв.м.

Також у майновому реєстрі є дані, що Лілія Магута має чотирикімнатну квартиру в Донецьку площею 81 кв.м., придбана ще у 1997 р., а також адміністративне приміщення площею 115 кв.м. і нежилі приміщення у м.Добропілля Донецької обл. площею 157 кв.м.

За минулий рік Роман Магута заробив 356 тис грн., а його дружина Лілія – 276 тис грн., з яких 142 тис грн. отримала від передачі майна в оренду.

У квартирі Лілії Магути в Донецьку свого часу був зареєстрований Магута Андрій Романович 1990 р.н. Це може бути син Романа та Лілії Магути. Разом з тим, у декларації очільника Рахункової палати зазначені тільки дружина Лілія Магута, донька Наталя Магута і теща Людмила Конопелько.

У реєстрі є дані, що у 2012 році Андрій Магута отримав свідоцтво право власності на квартиру площею 98 кв.м. в Києві, у новобудові на бульварі Лесі Українки,7а. Також у 2015 році Андрій Магута оформив у власність автомобіль Volkswagen СС 2012 року випуску. Сам Роман Магута володіє тільки Toyota Camry 2007 р.в.

Нагадаємо, прокуратура відкрила провадження за підозрою у зловживанні владою стосовно першого заступника голови Дніпропетровської міської ради, який працював на посаді з 2000 по 2013 та з 2014 по 2015 роки.

Напередодні Генпрокуратура та поліція проводили обшуки у приміщенні Львівської міської ради у зв'язку з підозрою службовців у завданні збитків державі. Досудове розслідування встановило, що службові особи міської ради уклали з суб’єктом господарювання договір купівлі-продажу земельної ділянки за ціною 52 млн грн, не зважаючи на те, що нормативно-грошова оцінка даної земельної ділянки складала 140 млн грн, чим заподіяли збитки в особливо великих розмірах.