Рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про закриття справи проти народного депутата Олеся Довгого (група "Воля народу"), якого підозрюють у незаконному виділенні землі заказника "Острів Жуків" під забудову, є неприйнятним. Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко в Facebook у четвер, 28 грудня.
За словами Луценка, рішення процесуального керівника у кримінальному провадженні про його закриття на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК – "у зв’язку з неможливістю встановити достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримання" викликає і подив і обурення.
"По – перше, докази у справі є. Їх чула вся країна і на їх основі ВР зняла недоторканність з депутата. По- друге, якщо САП хотіла зібрати більше доказів, то за 5 місяців це мало бути зроблено", – заявив генпрокурор.
"Відтак, 1438 га землі незаконно вкрали, але САП не може довести – хто", – додав він.
Луценко зазначив, що 28 грудня прокуратура Києва зареєструвала провадження за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах (ст 191ККУ) під час відчуження понад тисячі гектарів столичної землі на острові Жуків через так звані кооперативи. Строк давності по цій статті КК – 15 років.
Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрили 26 грудня кримінальне провадження проти народного депутата Олеся Довгого.
Як повідомлялося 22 вересня, генпрокурор Юрій Луценко особисто підписав підозру народному депутату Олесю Довгому. 25 вересня Довгому вручили підозру.
Нардепа обвинувачують у незаконному виділенні землі заказника Острів Жуків під забудову. В поданні фігурував епізод лише по кооперативу "Технолог", але 1 жовтня 2007 року Довгий провів через сесію Київраду мінімум 11 однотипних рішень по кооперативах з підставними членами, де виділив землі природоохоронного фонду.
11 липня Верховна Рада проголосувала за зняття депутатської недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Олеся Довгого.