Луценко назвав причини зростання злочинності в Україні

21 Вересня 2016, 16:43

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в ході засідання комітету ВР з правоохоронної діяльності назвав причини зростання злочинності в Україні.

"Перший фактор – війна. Війна криміналізувала українців. Зростає кількість зброї. Під час відомого убивства кримінального авторитета під Львовом на трасі знайшли ще кілька закладок вибухівки, які мали спрацювати у разі неспрацювання першої. Зросла і кількість насильницьких злочинів", – заявив очільник ГПУ.

За словами генпрокурора, другим фактором є рутинна паперова робота яка забирає багато часу у працівників поліції.

"Я прошу внести зміни в ст. 14 кпк. Ці зміни дозволять зняти три чверті паперової роботи", – зауважив він.

Луценко також згадав так званий закон Савченко.

"Інше питання закон Савченко. Цей закон відновлює систему яка була в срср до 37 року. Тим не менш я рекомендую коригувати цей закон. Всі рецидивісти та ті хто вчинили злочини проти особи не повинні користуватися цим законом", – відзначив генпрокурор.

На думку керівника генпрокуратури, третя проблема – це оперативно-розшукова діяльність.

"Той хто допустив ці проблеми у законі має іти під суд. Але поліція сім місяців працювала без орд. Це розгром і агентури і напрацювань", – зазначив Луценко.

"Четверте – управлінська дезорганізація  нацполіції. Чому керівник поліції Києва не керує патрулем, ОБНОН, департаментом боротьби з економічними злочинами? Це мусить бути подолано

П’яте – помилки при ліквідації УБОЗ. Це загалом було правильно, але найкращих слід було перевести у кримінальні блоки. Цього не сталося. Ще не пізно запросити назад старих професіоналів, які звісно не підпадають під люстрацію.

Шосте – патруль за рік не змінив маршрути проїзду. Правопорушники вже знають коли і де проїде машина. Також патрульні повинні залишати машини під час об’їздів і перевіряти територію", – розповів генпрокурор.

Крім того, Луценко повідомив, що стосовно працівників поліції відкрито минулого року 11 проваджень щодо 20 осіб, цього року 9 проваджень щодо 16 осіб.

Нагадаємо, раніше голова Нацполіції Хатія Деканоідзе повідомила, що процес переатестації працівників Національної поліції повністю завершиться у кінці вересня 2016 року.

За її словами, за результатами переатестації було звільнено 9% поліцейських.