Луценко назвав агентів НАБУ “нелегальним угрупованням”

3 Грудня 2017, 21:59

Апарат агентів Національного антикорупційного бюро України наразі перебуває поза законом. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі одного з телеканалів.

"Закон вимагає, щоб під час відбору кандидати проходили відкритий конкурс. Але, попри це, десятки агентів, у тому числі й ті двоє, зафіксовані на конспіративній квартирі, були обрані на "закритих процедурах", що суперечить закону", – заявив Луценко. 

"Маємо нелегальних агентів, які використовують незаконні методи провокацій, ніхто з них не допущений до держтаємниці, але їм надаються матеріали прослушки НАБУ, що є кримінальним злочином, вони використовують незареєстровану в Україні техніку для прослуховування, яку завезено контрабандним шляхом, а отримані матеріали вони використовують у своїй роботі", – зазначив він.

"Це величезний букет нелегального угруповання, яке діє нелегальними методами з нелегальною апаратурою. Про це – двох агентів – я дізнався десь два тижні тому. Тепер бачу усю повноту проблеми", – додав Луценко.

Читайте також: Історія з агентом НАБУ. Що відомо про конфлікт Бюро з Генпрокуратурою та СБУ

Нагадаємо, 29 листопада СБУ затримала агента Національного антикорупційного бюро при спробі передачі хабара першій заступниці голови державної Міграційної служби Діні Пімаховій.

Згодом у Національному антикорупційному бюро України звинуватили Генпрокуратуру та Службу безпеки в незаконному втручанні в спецоперацію, яка була спрямована на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі.

Тим часом прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що працівники Генпрокуратури під час обшуків за місцем проживання агента НАБУ Катерини Сікорської вилучили документи із грифом "обмеження доступу", зошити про прослуховування об’єктів зацікавленості НАБУ.