«Рішення про арешт Луценка приймав суд. Законно й обгрунтовано. Ось кілька фактів. Виступає соратник Луценка пан Москаль і розповідає, що у них був план по виїзду Луценка за кордон та надання йому політичного притулку. Це недостатня підстава? А коли обвинувачений зриває слідчі дії, це нормально? А коли йому привозять повістку і просять з'явитися в прокуратуру, а він на неї пише «Могильов – дурень» і розписується? Це нормальна реакція екс-міністра?», – розповів Кузьмін.
«Це шанобливе ставлення до слідства і колегам-міліціонерам?», – запитує заступник генпрокурора. Нагадаємо, Анатолій Могильов -нинішній міністр внутрішніх справ.
За словами першого заступника генпрокурора, після розміщення в СІЗО Луценко швидше читати справа не став. «Він знайомиться з матеріалами справи вже два місяці. Читає то по 5 листів в день, то по 100 аркушів. Закон дає йому таке право», – зазначив Кузьмін.
«Для нас арешт не самоціль. У слідства інше завдання – максимально ефективно і швидко викрити злочинця, виключити саму можливість сховатися і перешкодити розслідуванню справи, встановленню істини. Для цього обирається запобіжний захід, а не для того, щоб обвинувачений просто сидів у в'язниці, а не вдома, – заявив він.
«Після того, як розслідування справи закінчено і обвинувачений ніяк не може перешкодити слідству, слідчий вправі звільнити арештованого, що дуже часто робиться», – підсумував Кузьмін.
Нагадаємо, що Луценка був затриманий 26 грудня 2010 року, а наступного дня Печерський райсуд Києва замінив йому запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою на строк до 27 лютого. Після цього строк арешту продовжено ще на 2 місяці – до 27 квітня.