Луценко наголосив, що об’єднання «Майдан» має виконати першочергові завдання для досягнення поставленої мети – перезавантаження країни.
Першим питанням він назвав захист активістів Майданів по всій країні. «Для прикладу, на Волині проти кількох студентів порушили кримінальне провадження за те, що вони несли портрети гаранта догори дригом. Проте, якби всі волиняни, котрі були на Майдані (а це кілька десятків тисяч), наступного дня вийшли точно з такими ж перевернутими портретами до того суду, то питання амністії вирішилося б без спеціального закону Верховної Ради», – сказав він.
Другим завданням, на думку Луценка, має бути організація загальноукраїнських, а не лише київських акцій, у першу чергу на території Центральної, Східної та Південної України.
«Я мрію про ланцюг єдності від східного до західного кордону України зі спільним гаслом зміни влади. Для цього також потрібна самоорганізація мільйонів громадян», – додав він.
Третім завданням політик назвав створення повноцінних страйкомів на місцях. «Ми маємо заблокувати цю злочинну владу. Вона має бути повністю паралізована загальноукраїнським страйком в своєму щоденному розбої та брехні», – додав Луценко.
Він вказав, що «Майдан» має тиснути не лише на владу, а й на опозицію з низкою вимог.
«Будь-яка акція успішна тоді, коли вона виступає не лише «проти», але і «за». Коли вона усвідомлює не тільки ворога, але й пропонує позитивну альтернативу. Опозиція має дати відповідь народові на запитання про план реформ, команду реформ і лідера реформ», – сказав він про четверте завдання.
Як відомо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". Згодом було вирішено перейменувати організацію у Всеукраїнське об'єднання "Майдан".