Луценка засудили до 2 років

17 Серпня 2012, 09:50

Крім цього, йому заборонено займати керівні посади протягом 3 років.

Двом іншим підсудним Олегу Павленову та Володимиру Тарасенку присудили виплату штрафу  у 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 8,5 тисяч гривень з забороною обіймати організаційно-розпорядчі посади протягом 3 років.

Раніше по іншій справі Луценко був засуджений до 4 років позбавлення волі. Сьогоднішнє покарання як менш суворе поглянається попереднім. Таким чином фактично Луценко має відбути 4 роки ув'язнення.

Нагадаємо, справу в обвинуваченні Луценка, а також Тарасенка й Павленова, виділили в окреме провадження у січні цього року. За версією слідства, Луценко незаконно санкціонував стеження за одним із фігурантів справи про отруєння конадидата в президенти Віктора Ющенка – Валентином Давиденком (водієм колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, котрого підозрювали в співучасті в отруєнні Ющенка).

Читайте також: Суд над Луценком: печерське правосуддя перемагає здоровий глузд

За час розгляду справи суддя відхилила практично всі клопотання Луценка, включаючи прохання викликати в суд Віктора Януковича.

Більшість свідків у суді заявили про невинуватість Луценка. Свідчення останніх свідків були зачитані суддею під протести екс-міністра.

Крім того, сам потерпілий Валентин Давиденко прислав до суду телеграму, у якій заявив, що не вважає себе потерпілим у справі.

20 липня Генпрокуратура змінила обвинувачення Луценку за епізодом про стеження за водієм Сацюка (у справі про отруєння Віктора Ющенка).

Замість зловживання службовим становищем Луценка тепер звинувачують у службовій недбалості. Стаття за цим злочином передбачає ув'язнення до 3 років, тоді як попереднє передбачало 10 років.

Прокурори просили суд засудити Луценка до 2,5 років обмеження волі з позбавленням на 3 роки права обіймати адміністративно-виконавчі посади. Цей вирок, у разі його винесення, буде поглинутий вироком по першій справі.

Читайте також: Останнє слово Юрія Луценка у суді

98