Київський слідчий ізолятор, де тримається обвинувачений Юрій Луценко, 6 травня відвідали заступник генпрокурара Анатолій Пришко, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, виконувач обов’язків Міністра охорони здоров’я, Олександр Аніщенко, Голова Державної пенітенціарної служби України Олександр Лісіцков, виконувач обов’язків прокурора Києва Дмитро Лупеко.
“Сьогодні лікарями вищої категорії лікувальних закладів МОЗ України, зокрема завідуючим відділенням алергології та ревматології, завідуючим кардіологічним відділенням та лікарем з клінічної ендокринології науково-практичного центру було проведено його комісійний огляд. За їх висновками, стан здоров’я Ю. Луценка на сьогодні задовільний, загострень хронічних хвороб не спостерігається, артеріальний тиск та рівень цукру в крові в нормі”, – сказано у повідомленні Генпрокуратури.
Як зазначили у відомстві, під час опитування Луценко заявив, що претензій у нього ні до персоналу слідчого ізолятора, ні до умов тримання немає. Також він висловив подяку лікарям, які щоденно проводять його огляд.
“Під час бесіди Юрію Луценку було роз’яснено про шкідливість подальшої відмови від вживання їжі, проте він заявив, що не має наміру припиняти голодування”, – сказано у повідомленні.
За даними Генпрокуратури, за рекомендацією лікарів Луценко добровільно вживав поживну суміш до 4 травня включно, примусового годування щодо нього не застосовувалося, і на даний час, за медичними показниками, його проводити підстав немає.
Нагадаємо, Апеляційний суд Києва задовольнив подання Генпрокуратури про продовження терміну перебування Луценка під вартою на строк до п'яти місяців – до 26 травня. Коментуючи рішення суду, екс-міністр заявив, що голодування – це єдина форма протесту проти порушень його прав, яка у нього залишилася.
Він почав голодування 23 квітня. Однак представники Генпрокуратури заявляли, що Луценко вживає інші продукти окрім чаю та кави, на які він погоджувався.
5 травня Луценко заявив, що буде опиратись примусовому годуванню, навіть якщо співробітникам СІЗО доведеться для виконання цієї процедури застосовувати силу.