Лутковська запевняє, що з 30 листопада її можна знайти лише на Майдані

2 Грудня 2013, 17:15

«Не шукайте мене на трибунах з полум’яними виступами, не шукайте мене на політичних ток-шоу. Я не там – я серед людей. Там, де моєї допомоги та допомоги працівників мого офісу найбільше потребують. Так було в ніч на 30 листопада, так було в ніч на 1 грудня, так буде і надалі», – запевнила Лутковська.

За її словами, вона особисто сама і працівники її секретаріату увесь цей час перебували в епіцентрі подій, спілкуючись із затриманими, переконуючись у тому, що люди у безпеці, фіксували, що відбувається, виступали комунікаторами між протестувальниками та працівниками міліції.

Коментуючи дії працівників правоохоронних органів, Лужковська, наголосила, що єдиний вихід з ситуації, що склалася, – це ефективне і прозоре розслідування і обов’язкове притягнення до відповідальності, причому як до кримінальної, так і до політичної відповідальності тих, хто порушив закон.

На думку омбудсмана, «якщо окремі особи або групи осіб намагаються перетворити мирне зібрання на немирне, то міліція повинна, насамперед, припиняти незаконні дії конкретних осіб, захищаючи право решти громадян на мирні зібрання, а не під приводом реакції на дії провокаторів розганяти всіх учасників мирного зібрання».

Як повідомлялось, 1 грудня Валерія Лутковська через 12 годин після розгону Євромайдану заявила, що відкрила провадження за фактом подій на Майдані Незалежності.

Показово, що Лутковська не приховувала, що робила висновки щодо дій міліції з відео у публічному доступі.

Нагадаємо, 30 листопада після 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві.

У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.

Після розгону Євромайдану 33 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.