Лутковська розповість новій Раді про порушення на виборах

12 Листопада 2012, 14:46

Лутковська заявила, що її офіс не є суб'єктом виборчого процесу і не має можливості стежити за дотриманням виборчого права громадян на дільницях , повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

З її слів, офіс орієнтувався на інформацію, яку отримували від громадських організацій: від "Майдан-моніторинг", "Чесно", "Опора", в деякій мірі від Комітету виборців України.

Отримана інформація була підсумована та поділена на дві частини: проблеми, які виникали з неправильним тлумаченням виборчого законодавства, та системні порушення.

"Друга частина цих проблем – системні – будуть оформлені в моїй доповіді, яку я озвучу перед новою Верховною Радою", – зазначила омбудсмен.

Однак, вона не уточнила, які саме зміни до закону про вибори народних депутатів будуть запропоновані.

Вона додала, що проблеми, які потребують негайної реакції будуть оформлені в окрему доповідь.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада проголосувала за створення тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин встановлення результатів виборів в деяких округах. 

Наступного дня президент Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці перевірити факти порушень законодавства під час виборчого процесу в одномандатних виборчих округах. 

98