Лутковська просить перевести Савченко під домашній арешт

2 Березня 2015, 16:16

Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська звернулась до голови СК РФ Алєксандра Бастрикіна щодо зміни запобіжного заходу для української льотчиці Надії Савченко. Про це повідомляє прес-служба уповноваженого ВР України з прав людини.

Про різке погіршення стану здоров’я Савченко повідомила член Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президентові РФ Олена Масюк після чергового візиту до льотчиці минулого тижня. Таке різке погіршення стану здоров’я, на думку російської правозахисниці, може привести до смерті Савченко у будь-який момент.

У зверненні Лутковська зазначила, що зміна запобіжного заходу Савченко відповідатиме вимогам Конвенції про захист прав людини та основних свобод, а також практиці Європейського суду з прав людини, яка склалася останнім часом у справах про утримання під вартою осіб за наявності захворювання, яке робить їх перебування під вартою неможливим.

«Враховуючи те, що Посольство України у Російській Федерації та адвокати Надії Савченко готові надати місце проживання для неї на території м. Москви, прошу Вас розглянути можливість звернення найближчим часом до суду з метою зміни запобіжного заходу для Надії Савченко на інший, не пов’язаний з утриманням під вартою, наприклад – домашній арешт», – сказано в листі омбудсмена України.

У свою чергу, Лутковська готова гарантувати перебування Савченко за місцем призначення домашнього арешту, а також її явку на першу вимогу слідчого.

Як повідомлялося, що 27 лютого Російська Рада з прав людини уже просила звільнити льотчицю. Савченко голодує з 15 грудня.

Як відомо, Савченко залишили під арештом до 13 травня. 

Нагадаємо, на початку лютого Лутковська зверталася до судді Басманного районного суду Москви із проханням про зміну Савченко запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на інший, передбачений статтею 98 КПК РФ, не пов’язаний із утриманням під вартою.