Лукашенку вже нарахували перемогу. Мітинг у Мінську розігнано, опозиційні кандидати затримані

20 Грудня 2010, 10:28

Другу найбільшу кількість голосів, 6,47%, за даними ЦВК Білорусі, було віддано за графу “Проти всіх”, передає ВВС.


Опозиція заявляє, що результати виборів були фальсифіковані чинним президентом Білорусі, і вимагає нових виборів. Кандидат у президенти Микола Статкевич повідомив, що, за результатами незалежних екзит-полів, Олександр Лукашенко отримав тільки 30,5%, передає Радіо Свобода.


У неділю ввечері в центрі Мінська зібралися за різними даними від 10 до 20 тисяч людей, вони скандували “Геть!” та “Хай живе Білорусь!”. Акція протесту вилилася в сутички з силами безпеки. Учасники багатотисячної акції штурмували будівлю уряду. За повідомленнями, натовп бив вікна та виламував двері.


Протестувальники закидували міліцію камінням та сніжками. Натомість, білоруські спецназівці із гумовими палицями та щитами витіснили протестувальників із площі Незалежності у Мінську. Є дані про поранених.


Трохи ранішебілоруська міліція застосувала шумові гранати для розгону опозиціонерів, які колоною йшли на Жовтневу площу.


Післята під час заворушень у Мінську затримані всі альтернативні кандидати в президенти, крім Ярослава Романчука та Віктора Терещенка, передає Інтерфакс. Кандидату в президенти Віталію Римашевському під час сутичок розбили голову.


Ще одного кандидата у президенти – Владіміра Некляєва – було затримано прямо у лікарні, куди його було доставлено після того, як він отримав травму голови під час протестів.


Свідки зазначають, що він втратив свідомість і його відвезли до шпиталю. Голова Європарламенту Єжи Бузек назвав інцидент з паном Некляєвим неприпустимим. “Цей боягузливий напад на беззахисного кандидата у президенти Білорусі є обурливим”, – йдеться у заяві Бузека.


Затримано такождружину кандидата в президенти Білорусі Андрія Саннікова – журналістку Ірину Халіп, яка співпрацює з “Новою газетою”- вона була побита після акції опозиції в Мінську в прямому радіоефірі “Ехо Москви”, коли прямувала до травмпункту зі своїм чоловіком. За даними радіостанції затримані близько 600 людей.


Є також дані, що серед постраждалих внаслідок акції до 10 журналістів. Із Білорусі також надходять повідомлення, що мобільні телефони журналістів, політиків та активістів захисту прав людини було заблоковано. Також повідомляли про відімкнення соціальних мереж, як-от Facebook та Twitter.


Опозиція твердить, що сутички розпочалися через провокацію. У Міністерстві внутрішніх справ наполягають, що насильство спровокували прихильники опозиційних кандидатів у президенти.


У понеділокближче до вечора опозиція знову має намір вийти на вулиці столиці.


Якповідомив представник МВС Білорусії, організаторам акції опозиції в Мінську будуть пред’явлені звинувачення за статтею організація масових безладів та участь у них.


Опонентами Лукашенка були 9 кандидатів. За попередніми даними, найближчий його конкурент – Андрей Санніков – набирає у 10 разів менше голосів, ніж чинний президент.


Лукашенко вчетверте обирається президентом Білорусі. Вперше це відбулося у 1994 році.