Лукашенко заявив про економічний тиск на Білорусь з боку Росії

20 Вересня 2016, 16:01

Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив, що на даний момент торгово-економічні відносини Білорусі і Росії знаходяться не на кращому рівні.

"Це нікуди не годиться. Ми завжди пишаємося тим, що ось товарообіг знизився, але в натуральному вираженні ми додали. Це говорить про те, що ми почали поставляти в Росію великі обсяги, але за цінами наполовину нижче. Яка прибутковість Білорусі від цього? Практично ніякої", – сказав Лукашенко.

Крім того, Лукашенко додав, що також існують проблеми з ціною на російський газ.

"Ми вже кілька місяців не можемо домовитися по ціні на газ. У зв'язку з цим Росія знизила поставки нафти у Білорусь. Ми це сприймаємо як тиск на Білорусь, але тиску я не потерплю і білоруси теж", – додав він.

Білоруський президент також незадоволений блокуванням Росією низки місцевої продукції.

"В Росії вони чомусь "неякісні". Але зрозуміло: коли ми поставляємо якісний товар і за прийнятними цінами в Росію, ми б'ємо по кишенях олігархів від сільського господарства в Росії", – зазначив Лукашенко.

В результаті, за його словами, Білорусь ставить під сумнів поглиблене співробітництво з Росією і участь в Євразійському економічному союзі.

"Навіщо платити гроші на утримання в Москві висококласних спеціалістів? Ми кращих туди віддали. Ми знайдемо роботу, а те, що там будуть прийматися рішення, ми з ними погодимося, тому що їх практично немає. Порушується все, про що домовилися", – резюмував Лукашенко.