"Ми значно просунулися за ці роки вперед, хоча ми не знайшли в собі сил для реалізації тих функцій і того будівництва, які були передбачені договором", – сказав Лукашенко.
"У свій час ми виробили договір про будівництво Союзної держави. Якщо ви відкриєте його і подивитеся, ви побачите, що там є певний план дій щодо будівництва цієї Союзної держави, яку ми задумали, і основні складові цієї Союзної держави. Ну, взагалі, як має бути: спільні органи управління, валюта, яка вона буде і як, ну, і порядок дій", – нагадав білоруський президент.
"Ми повинні були провести референдум, на якому прийняти своєрідну конституцію цього утворення. Виробити та й прийняти, а як інакше? Хоча договір певні елементи конституції містить. І план. Ну, ми цей референдум не провели і відповідну конституцію не прийняли", – продовжив Лукашенко.
"Але ми згодом дійшли до того, що, напевно, ми не дозріли ще до цього. Але процес Союзної держави, її будівництво, дав поштовх дуже цікавого новому утворенню: Митному союзу, а нині Єдиному економічному простору, які ми зараз намагаємося перетворити в Євразійський економічний союз ", – зазначив глава Білорусі.
За його словами, "в світі взагалі повсюдно йде такий процес інтеграції, утворення об'єднань".
"Скрізь відбуваються ось ці ось утворення для того, щоб в цій конкурентній боротьбі виживати", – сказав Лукашенко.
Як повідомлялось раніше, президент Віктор Янукович доручив Мінекономрозвитку до липня 2013 року розробити програму співпраці з країнами Митного союзу Єдиного економічного простору на середньострокову перспективу.
Нагадаємо, 2011 року Владімір Путін заявив, що на основі Митного союзу та Єдиного економічного простору можна створити повноцінний економічний союз.