Лукашенка заявляє, що особисто не прийматиме мораторій на смертну кару

9 Травня 2012, 06:38

«Я ніколи на це не піду. Не піду, тому що я слуга свого народу… і для мене це не гучні слова, і знаю настрої людей», – підкреслив президент Білорусі.

«Ось вам на стіл поклали документ –  проект указу про помилування: двоє негідників увірвалися до квартири, зґвалтували дочку, розрубали на шматки, кинули у ванну, залили водою. А дочці цій було 12 років. Ваші дії?… Тому у мене миттєво всередині все закипає після того, як я це читаю, і я миттєво затверджую рішення: відхилити помилування», –  сказав президент.

Також Лукашенка зазначив, що йому дуже важко далися останні два смертні вироки –  за теракт у мінському метро.

«Ви знаєте, чого мені коштували ось ці два останніх винесених смертних вироки?… Коли весь світ на тебе тисне і вважає, що мало не я терорист. Я вимушений ухвалювати рішення… І я повинен зробити справедливо, як вимагає суспільство», – зауважив Лукашенка.

Він також вважає, що ті, хто виступав проти виголошення смертних вироків за теракт у мінському метро, висловлювали не свою особисту думку.

«Ви думаєте, ті, хто виступав проти непомилування цих людей, так думають? Та ні. Вони за чиєюсь вказівкою сурмили, а інші просто за компанію. Вони таку позицію займають. Але я думаю: а якби ти потрапив або твоя сім'я в таку ситуацію, яку б ти позицію зайняв?», –  зауважив Лукашенка.

Водночас, він зазначив, що питання смертної кари необхідно обговорювати публічно. При цьому Лукашенка не виключає, що білоруське суспільство «підійшло до того, щоб ввести мораторій або скасувати смертну кару».