Лукашенка вимагає, щоб ЄС визнав його президентом Білорусі — МЗС Естонії

Політика
17 Листопада 2021, 13:50

Білоруський диктатор Аляксандр Лукашенка хоче, щоб Захід визнав його легітимним президентом Білорусі в обмін на припинення міграційної кризи. Про це 16 листопада розповіла міністерка закордонних справ Естонії Єва-Марія Ліймец, посилаючись на телефонну розмову канцлера Німеччини Ангели Меркель і Лукашенки, пише ERR News.

"Він хоче, щоб проти нього скасували санкції та визнали головою держави, щоб він міг залишатися на посаді", —  розповіла Лійметс.

Однак вона вважає, що навпаки важливо, щоб чинні санкції залишалися в силі, а також необхідно якомога швидше ввести нові санкційні обмеження проти режиму Лукашенки.

Читайте також: Білорусь. Майже гаряча точка

"На нашу думку, важливо, щоб Європейський Союз залишався єдиним і чинив свій вплив на Білорусь", – наголосила Ліймец.

Читайте такожСвітові ЗМІ про ситуацію на польсько-білоруському кордоні: між «впустіть їх нарешті» і «гібридною атакою»

Додамо, що міграційна криза на польсько-білоруському кордоні триває вже більше тижня. 8 листопада, у Білорусі зафіксували рух колони з сотень біженців та мігрантів у супроводі працівників місцевих держслужб у сторону польського кордону. З польського боку збільшили кількість прикордонників, поліції та армії. Також ситуацію назвали "найбільшим на сьогодні штурмом кордону за допомогою нелегальних мігрантів".