Лукашенка назвав розправу над конкурентами зривом плану дестабілізації Білорусі

19 Червня 2020, 13:37

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка 19 червня заявив про активізацію в країні певних сил, які начебто мали масштабний план дестабілізації в країні, однак владі вдалося запобігти цьому, зокрема «якомусь майдану». Про це повідомляє БелТА.

 

«Маски зірвані з не лише певних ляльок, які у нас тут були, але і ляльководів, які сидять за межами Білорусі ", – сказав він на нараді в Мінську.

 

Нагадаємо, 18 червня у центрі Мінська відбувся майже 7-годинний пікет представників опозиції за підтримку заарештованих активістів.

 

18 червня білоруський суд засудив співголову оргкомітету зі створення партії «Білоруська християнська демократія» Павла Северинця на ще 15 діб адміністративного арешту за звинуваченням в участі в несанкціонованих заходах. Нині Северинець відбуває арешт за пікет 7 червня. Сам активіст не визнає себе винним і каже, що брав участь у дозволених заходах.

 

Також 18 червня Білоруським департаментом фінансових розслідувань було затримано одного з кандидатів в президенти Білорусі Віктара Бабарика.

 

Президентські вибори в Білорусі призначені на 9 серпня. 21 травня розпочався збір підписів виборців для висунення кандидатів. Реєстрація кандидатів триватиме з 5 до 14 липня.