За словами Лукаш,"попередні керівники ДП "Інформаційний центр" уже пербувають у міжнародному розшуку, на території держави не з’являються, зі слідством не співпрацюють".
"Їх цікавило присвоєння державних коштів, які вони отримували як роялті – так званих авторських платежів. Коли вони атакували реєстри, то створили так звані "сервери ліцензування" – спеціальні електронні пристрої, не передбачені технічним завданням при створенні реєстрів, і які, по суті, надавали команди для роботи будь-якого реєстру", зазначила Лукаш.
Такі дії Лукаш порівняла з піратськими.
"На сьогодні команда фахівців ДСТЗІ ,СБУ, прокуратури, МВС працює над цими питаннями. Реєстри відновили майже за кілька днів", – виклала свою версію міністр юстиції.
Як повідомлялось, 1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст. Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.
Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції. Водночас у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.
7 жовтня Мін’юст повідомив, що роботу єдиних та державних реєстрів повністю відновлено.
Компанія-розробник програмного забезпечення держреєстрів ТОВ "Арт-Мастер" заявила, що Держреєстри працюють без захисту і можуть бути зламані третіми особами.
Міністр юстиції Олена Лукаш на прес –конференції 15 жовтня заявила, що рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів міністерства юстицій – "Арт- майстер" і "3-Т", були арештовані через підозри у втручанні в їхню роботу. Міністр заявила, що Генпрокуратура підготувала повідомлення про підозру у несанкціонованому втручанні в держреєстри та повідомлення про підозру у розкраданні держкоштів двом бухгалтерам ДП "Інформаційний центр" Мін'юсту.
Проте 8 листопада знову виникли перебої в роботі деяких державних реєстрів.
Нагадаємо, Міністерство юстиції України 27 вересня акцептувало угоду з держпідприємством «Інформаційний центр» Мінюсту («Держінформ’юст») на ведення державних реєстрів у другому півріччі 2013 року. Вартість угоди склала 309,55 млн грн. На думку незалежних експертів, Держреєстри стали жертвою боротьби за можливість освоєння цих коштів.