У листі на ім'я російського колеги Алєксандра Коновалова Лукаш зазначила, що Росія встановила прикордонний режим в Азовському морі в межах двох морських миль (близько 4 км) від берега.
Водночас українське риболовецьке судно було виявлено поза цією зоною: "Маломірне судно з п’ятьма громадянами України на борті виявив російський прикордонний катер типу "Мустанг" 17 липня 2013 року в точці координат 46 градусів 41,2 мінути північної широти, 37 градусів 51,7 мінути східної довготи".
Глава Мін'юсту також зазначила, що між Україною і Російською Федерацією не укладено угоду про делімітацію морського кордону Азовського моря із зазначенням координат її проходження.
"Виключна економічна зона та континентальний шельф Російська Федерація в Азовському морі також не визначила, оскільки відсутні українсько-російські договори щодо розмежування сфери економічного впливу України та Росії в Азовському морі", – зазначає міністр.
Говорячи про висунення обвинувачень Федоровичу за ч. 3 ст. 256 КК РФ (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів), Лукаш зазначила: "Однією із головних умов притягнення до кримінальної відповідальності є вчинення злочину на території держави, яка притягує до кримінальної відповідальності".
"Виходячи з вищевикладеного, інцидент слід розглядати як такий, що виник не в межах територіального моря Російської Федерації та адміністративних межах прикордонного контролю РФ, тобто не на території Російської Федерації. І, як наслідок, факти здійснення кримінально-караного вчинку на території Російської Федерації відсутні", – йдеться в листі.
У зв'язку з цим Лукаш просить главу Мін'юсту РФ "сприяти законному вирішенню ситуації Федоровича".
Як повідомлялось, 7 серпня стало відомо, що Федоровичу росiйськi правоохоронцi висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 256 КК Росiї (незаконний видобуток водних бiологiчних ресурсiв). Відтак українцю загрожує до двох рокiв ув'язнення.
Генеральний консул Генерального консульства Ростов-на-Дону Віталій Москаленко заявив, що Україна вимагає від російських правоохоронних органів закрити справу проти українського рибалки.
У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ запросило до себе тимчасового повіреного у справах РФ в Україні Андрєя Воробйова й просило законно вирішити ситуацію із українським рибалкою.
Нагадаємо, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Риболовецьке судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного вдалося врятувати.
Вцілілий у зіткненні риболов переконує, що російські прикордонники навмисно йшли на таран їхнього човна. Російська ж сторона переконує, що українці самі спровокували зіткнення.
22 липня військове слідче управління Слідчого комітету РФ по Південному військовому округу повідомило про порушення кримінальної справи за цим фактом за статтею "Порушення правил кораблеводіння", санкція якої передбачає до семи років позбавлення волі.