Луганські “регіонали” почали збір підписів за закон про мови

1 Червня 2012, 13:57

«Ми ініціюємо проведення регіональної акції «Рідна мова – російська». У самій назві закладено ставлення до державної мови. Але, враховуючи те, що наші батьки, діди, ми і наші діти думаємо і говоримо, як і більшість жителів міста і всієї Луганської області російською, ми боротимемося і захищатимемо конституційні права мільйонів громадян України на рідну мову жителів нашого регіону, що є мовою міжнаціонального спілкування 123 народностей, які живуть на нашій землі», – йдеться в заяві.

«Після активного обговорення ми одноголосно прийняли заяву про те, що фракція Партії регіонів у Луганській міській раді виступає за конструктивне вирішення питання і ухвалення Закону «Про засади державної мовної політики», в якому чітко прописано, що державною мовою є українська», – сказав керівник фракції Партії регіонів у Луганській міській раді Валерій Галінкін.

У рамках акції її організатори планують провести збирання підписів на підтримку законопроекту «Про засаді державної мовної політики». Зібрані підписи 5 червня будуть передані до парламенту.

Нагадаємо, міська рада Івано-Франківська та Львова мають намір провести позачергову сесію під стінами Верховної Ради 5 червня та висловитись проти ухвалення в першому читанні законопроекту "Про засади державної мовної політики".

24 травня обговорення законопроекту про мовну політику у Верховній Раді закінчилося бійкою, після якої було госпіталізовано депутата від фракції БЮТ Миколу Петрука. Пізніше стало відомо, що БЮТівцю Степану Курпілю під час бійки зламали палець на руці.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує продовження розгляду закону про мовну політику на наступному пленарному тижні.

Читайте також: Плюс русифікація всієї країни…