Ложкін прокоментував шанси двох основних кандидатів на прем’єрство

23 Березня 2016, 07:30

Наразі активніше обговорюють кандидатуру Володимира Гройсмана як головного претендента на посаду прем’єр-міністра. Про це голова Адміністрації президента Борис Ложкін розповів в ефірі одного з телеканалів.

Ложкін підтвердив, що кандидатуру Наталії Яресько на посаду прем'єр-міністра дійсно обговорювали ще два тижні тому.

"Якби "Самопоміч" на попередніх консультаціях погодилася підтримати кандидатуру Яресько шляхом формування нової коаліції, думаю, що Яресько розглядали б першою. Представники громадянського суспільства очікували, що "Самопоміч" підтримає технократичний уряд та технократичного прем'єра. Це було б природно, враховуючи те, на кого спирається ця партія. З іншого боку, "Самопоміч" могла б підтримати і Гройсмана",— заявив Ложкін.

Читайте також: В АП назвали двох основних претендентів на посаду прем’єр-міністра

Голова АП не прокоментував, хто насправді має більші шанси отримати прем'єрське крісло. Але він підтвердив, що наразі активніше обговорюють саме кандидатуру Гройсмана.

Ложкін також заявив, що потенційне прем'єрство Гройсмана — не узурпація влади Петром Порошенком.

"Гройсман — самостійний гравець. Він погодив із президентською фракцією свою програму дій і буде неухильно її дотримуватися. Тому йому не доведеться говорити президенту "Ні". Але Гройсман — людина із характером, людина, яка може доносити свою точку зору. І до президента також",— пояснив Ложкін.

Зрештою, голова АП пояснив, що Яресько та Гройсман не можуть змагатися за головування в уряді, збираючи голоси під себе. Тільки коаліція може визначити, хто саме буде прем'єром.

Як відомо, раніше міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що не має "прем'єрських амбіцій".

Тим часом, у фракціі "Блок Петра Порошенка" заявили, що виступають за призначення прем'єр-міністром саме Яресько.