Так, президент реорганізував 3 міністерства і створив одне.
Льовочкін розповів, що значно зросла кількість звернень громадян (з 213, 029 тис у 2009 році до 766,806 тис у 2012-му). При цьому штат управління з роботи зі зверненнями громадян у 2009 році становив 34 людини, а у 2012 році – 27.
Відтак, Управління з питань звернень громадян увійшло в підпорядкування заступнику глави АП, який також займається питаннями регіональної та кадрової політики. Під його керівництвом буде й Головне управління з суспільно-політичних питань. На цю посаду нещодавно було призначено Сергія Ларіна.
У структурі Адміністрації також створюється Управління реформування правоохоронних органів і органів юстиції, роботу якого разом з Управлінням з питань помилування, Управління з питань представництва інтересів президента в судах і Головного управління з судоустрою курируватиме Андрій Портнов. До сфери його відповідальності увійде моніторинг процесу реформування кримінального судочинства.
«Щоб покращити поінформованість громадян про діяльність глави держави й Адміністрації Президента, окремі підрозділи об'єднані в Головне управління прес-служби і комунікацій. Безпосередньо главі АП підпорядковане Головне державно-правове управління», – зазначив Льовочкін.
Крім того, створюється Головне управління з питань гуманітарного розвитку. «На сьогодні посада керівника цієї структури є вакантною, хоча найближчим часом президент планує затвердити кандидатуру на цю посаду», – повідомив він.
Нещодавно призначений на посаду радника президента Ігор Калінін курируватиме роботу Головного управління з питань безпекової та оборонної політики і Головного управління з питань діяльності правоохоронних органів. Крім того, 16 січня його призначено головою Комісії при президенті з питань громадянства.
«Всі вищеперераховані зміни приведуть до незначного, в межах 5%, збільшення чисельності АПУ, без збільшення витрат на її утримання», – запевнив Льовочкін.
За його словами, оптимізація структури Адміністрації Президента покликана забезпечити виконання низки ключових завдань, визначених президентом Януковичем.
«По-перше, це реалізація його соціальних ініціатив. По-друге, підвищення ефективності комунікацій глави держави з суспільством. І, по-третє, – розвиток гуманітарних і соціальних аспектів роботи державної влади», – заявив Льовочкін.