Лондонська юрфірма розпочала процес оскарження Brexit

4 Липня 2016, 13:40

Лондонська юридична фірма Mishcon de Reya, що представляє інтереси групи бізнесменів та вчених, почала процес оскарження виходу Великої Британії з Євросоюзу. Про це інформує передає BBC.

Адвокати направили листи до британського парламенту, які сповіщають про намір почати юридичну процедуру.

На думку клієнтів цієї фірми, відповідно до британської конституції тільки акт парламенту може запустити процес виходу з ЄС в рамках 50-ї статті Лісабонського договору.

Будь-який прем'єр-міністр, який приймає це рішення самостійно, порушує Акт про європейські співтовариства 1972 року, в якому було прописане входження Великої Британії в ЄС і вплив угод ЄС на національне право. Для скасування одного законодавчого акту потрібен інший законодавчий акт, відзначають в Mishcon de Reya.

«Результат референдуму не підлягає сумніву, але для його реалізації нам потрібен процес, відповідний законодавству Сполученого Королівства. Сам результат референдуму не має обов'язкової юридичної сили, і для нинішнього або майбутнього прем'єр-міністра вдатися до 50-ї статті без схвалення парламенту було б незаконно», – стверджує партнер юрфірми Каср Нурузі.

Раніше така аргументація була представлена ​​в статті трьох експертів-юристів для Асоціації конституційного права Великобританії (UKCLA).

За логікою адвокатів, більшість членів британського парламенту виступали за збереження членства країни в ЄС, а тому, ймовірно, не прийняли б такий документ, який дозволив би прем'єр-міністру запустити процедуру в рамках 50-ї статті.

У прес-службі британського уряду BBC повідомили, що «парламент, очевидно, буде грати роль в тому, щоб упевнитися, що ми знайдемо кращий шлях».

У суботу десятки тисяч лондонців вийшли на марш протесту проти Brexit. Учасники наймасовішою після референдуму 23 червня акції протесту сподівалися вплинути на парламент, щоб він запобіг розрив країни з ЄС.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.

Водночас, петиція противників Brexit щодо повторного референдуму набрала понад 4 млн підписів, для розгляду петиції парламентом досить зібрати 100 тисяч підписів.