Лондон та Брюссель відновлюють переговори про торгівлю після Brexit

22 Жовтня 2020, 19:00

У четвер, 22 жовтня, Велика Британія та ЄС відновлюють переговори щодо торговельної угоди. Про це повідомляє Euractiv у четвер, 22 жовтня.

 

Лондон і Брюссель хотіли узгодити угоду до зустрічі лідерів ЄС 15 жовтня – для того, що угода була готова до завершення перехідного періоду після Brexit.

 

Зазначається, що попередній тиждень було змарновано через погрози і взаємні звинувачення. З п’ятниці Лондон відмовляв у відновленні довготривалих переговорів, після того, як напередодні на саміті лідери ЄС заявили, що Лондон повинен піти на компроміс.

 

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон дав зрозуміти, що готовий відмовитися від перемовин, але після телефонної розмови в середу між найвищими посередниками обох сторін його офіс заявив, що з’явилася основа для продовження переговорів.

 

Представник Великої Британії Девід Фрост та переговорник ЄС Мішель Барньє проведуть новий раунд переговорів у Лондоні найближчими днями, оскільки обидві сторони попереджають, що угода повинна бути укладена до кінця місяця. Повідомляється, що переговори відбуватимуться щодня, включаючи вихідні, якщо обидві сторони не домовляться про інше.

 

Раніше повідомлялося, що переговори про майбутні відносини між ЄС і Британією перебувають у глухому куті, оскільки жодна зі сторін не хоче поступатися в ключових для себе моментах.