Лобістські схеми ексканцлера. За що Шредера хотіли вигнати із СДПН

Світ
12 Серпня 2022, 15:25

8 серпня арбітражна комісія Соціал-демократичної партії Німеччини округу Ганновер постановила, що «відповідач Герхард Шредер не винен у порушенні партійного порядку, оскільки жодне порушення не може бути доведено». На розгляд до комісії таке рішення потрапило, у звʼязку із численними зверненнями та закликами позбавити ексканцлера членства через його звʼязки із Кремлем та лобізм на користь Росії. Однак навіть після того, як звільнилися усі працівники його бюро, Шредер залишається на посадах у державних російських компаніях Роснефть, Nordstream AG та Газпром. 1 березня, у знак протесту через небаження ексканцлера покидати ці посади, зі своєї посади звільнився Альбрехт Функ, який керував офісом колишнього німецького канцлера понад 20 років. Разом з ним таке рішення прийняли ще три працівники.

Рішення арбітражної комісії ще можна оскаржити і врешті позбавити німецьких соціал-демократів такого ганебного члена. Арбітражна комісія в Ганновері – це інституція першої інстанції, що дає таку можливість, однак у той же час Шредер «наступає» із різних напрямків.

У травні Бундестаг закрив Бюро ексканцлера та скоротив особливі видатки на нього, залишивши пенсію €8500 та особисте страхування. Однак як пише німецьке видання Die Zeit, Шредер подав до Берлінського адміністративного суду на Бундестаг через привілеї, які той скасував у травні. Адвокат Майкл Нагель в коментарі агентству новин dpa, зауважив, що Шредер прагне, аби парламент знову надав йому офіс і співробітників. «Згідно із заявою юриста, рішення бюджетного комітету Бундестагу скоротити кошти Шредера на обладнання його офісу в Бундестазі та призупинити роботу офісу є незаконним», – пише Die Zeit. Представники керівної «світлофорної» коаліції захищають своє попереднє рішення. Так, лідер парламентської фракції партії Вільних демократів Штефан Томе у коментарі німецькому медіа заявив, що рішення бюджетного комітету Бундестагу щодо Шредера справедливе. Завдяки службовому обладнанню колишні канцлери повинні мати можливість виконувати завдання для країни навіть після закінчення терміну повноважень. «З паном Шредером справа йде якраз навпаки, він явно діє проти інтересів Німеччини», – сказав Томе у коментарі Die Zeit.

 

Читайте також: Німецький «комплекс Росії»

 

Видання пише, що минулого року витрати на персонал в офісі Шредера склали понад €400 тис.  Німецьке видання, що спеціалізується на дослідженні прозорості роботи німецьких народних обранців  abgeordnetenwatch.de у своєму розслідуванні минулого року писало, що ексканцлер використовував свій офіс у Бундестазі відверто не за призначенням, а для лобістської діяльності.

Так, спільне розслідування abgeordnetenwatch.de та ZEIT показує, що Герхард Шредер протягом останніх двох років намагався лобіювати високопоставлених представників уряду у «Великій» коаліції. «Ексканцлера прийнято асоціювати із російськими енергетичними компаніями, але  з січня 2020 року Шредер займається іншою лобістською роботою, яка поки що привертала мало уваги: є членом ​​правління адвокаційної (можна навіть сказати, що лобістської – Ред.) групи BVUK ( Betriebliche Versorgungswerke für Unternehmen und Kommunen e.V., «Виробничі пенсійні схеми для компаній і муніципалітетів»)», – пише видання.

За столичним обʼєднанням стоїть, за інформацією німецьких розслідувачів, однойменна компанія, страховий брокер BVUK GmbH з Вюрцбурга. Компанія організовує виробничі пенсійні схеми для таких клієнтів, як Obi, Henkel та ArcelorMittal. На час публікації матеріалу у грудні 2021 року, автори розслідування говорили про те, що протягом останнього часу прибуток компанії склав €4,7 млн.

Згідно з інформацією, яку отримав на свій запит до уряду від 14 жовтня 2021 року багаторічний депутат від «Лівих» Фабіо де Масі (він більше не балотувався до Бундестагу у 2021 році), за останні два роки Шредер проводив переговори з високопоставленими членами великої коаліції загалом вісім разів. Розслідувачі із abgeordnetenwatch.de und ZEIT вважають, що принаймні деякі із цих зустрічей було організовано офісом канцлера Шредера в Бундестазі а, отже, за гроші платників податків. Також і Анґела Меркель, і Олаф Шольц зустрічалися із Герхардом Шредером у жовтні минулого року. Трохи дивно, що Олаф Шольц у розпал коаліційних переговорів не пожалів цілу годину для розмови зі своїм старим товаришем із Ганновера. З огляду на таку близькість та корисність, не дивно, що Шредерові так не  « просто «покинути» лави німецьких соціал-демократів.