Лівійський генерал Хафтар почав наступ на столицю країни

5 Квітня 2019, 11:22

Командувач самопроголошеної "Лівійської національної армії" Халіфа Хафтар у четвер, 4 квітня, віддав наказ своїм військам розпочати наступ на столицю країни Тріполі. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зокрема, прихильники генерала вже ввечері були на підступах до міста, контрольованого міжнародно визнаним урядом Лівії.

 

Так, на одному з контрольно-пропускних пунктів у 27 кілометрах від Тріполі позиції зайняли десятки людей у ​​військовій формі. Також повідомляється про наявність 15 вантажівок з протиповітряними зенітними знаряддями.

 

Своєю чергою, генсек ООН Антоніу Гутерріш, який перебуває зараз в Тріполі, закликав до припинення руху військ і деескалації конфлікту.

 

"(У кризи) в Лівії немає військового вирішення. Вирішення може бути лише політичним", – зауважив Гутерріш. У п'ятинцю очікується екстрене засідання Радбезу ООН  щодо ситуації в Лівіії.

 

Наголошується, що військова операція Хафтара розпочалася незадовго до запланованих мирних переговорів у Лівії під егідою ООН, де мали шукати шляхів політичного вирішення кризи у країні.

 

Раніше розвідувальні служби поінформували прем’єр-міністр Великої Британії Терезу Мей про те, що Путін хоче використати Лівію як «стратегічний бастіон» у боротьбі із Заходом, створити з неї свою «ракетну базу» і що ця країна має стати його «новою Сирією»