Лівійські повстанці звільнили сина Каддафі після п’яти років полону

11 Червня 2017, 11:59

Після п'яти років утримання у полоні повстанців у лівійському місті Зінтан був звільнений Саїф аль-Іслам Каддафі – найвідоміший із синів колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі. Як заявили в угрупованні "Батальйон Абу Бакр ас-Сіддік", яке утримувало Каддафі у полоні, він був звільнений ще у п'ятницю, 9 червня.

"Ми вирішили звільнити Саїфа аль-Іслама Каддафі. Він зараз вільний і залишив місто Зінтан", – йдеться у заяві угруповання, яке було опубліковане у мережі Facebоok у суботу, 10 червня. Як повідомляє агентство AP, звільнення Саїфа аль-Іслама Каддафі, вочевидь, стало наслідком закону про амністію, який був ухвалений раніше парламентом Лівії.

Саїф аль-Іслам Каддафі був захоплений повстанцями міста Зінтана наприкінці 2011 року, коли від влади був усунутий, а згодом вбитий повстанцями його батько, лідер Лівії Муаммар Каддафі. Під час повстання у 2011 році у Лівії було вбито троє з семи синів Каддафі. У 2015 році суд у Лівії виніс смертний вирок Саїфу аль-Ісламу Каддафі, але він ну був виконаний.