Лівійські повстанці знищили Каддафі

20 Жовтня 2011, 17:34

Військовий командувач Перехідної ради Абдель Басіт Харун заявляє, що Каддафі було вбито під час авіаударів по його конвою, який намагався втекти з Сірта. 

Reuters повідомляє, що тіло Каддафі вже привезли до Місрати, а лівійський телеканал  Al-Arabiya заявив, що медіа буде дозволено зняти мертвого полковника. При цьому, за інформацією The Guardian, Військова рада Місрати вже повідомила, що найближчим часом дасть конференцію, на якій пояснить як було вбито колишнього лівійського лідера. 

За повідомленням The Guardian, міністр з інформації Перехідної ради Махмуд Шаммам заявив, що отримав підтвердження про смерть Каддафі від солдатів, які на власні очі бачили тіло полковника. 

Al Jazeera повідомляє, що колишнього речника Каддафі Муссу Ібрагіма також було затримано в Сірті під час операції НАТО.  При цьому,  за інформацією Sky News, син Каддафі Саіф аль-Іслам зараз перебуває в пустелі на півдні Лівії. BBC повідомляє, що ще одного сина полковника Мутассіма було знайдено мертвим в Сірті.

Репортер The Daily Telegraph з Сірту повідомляє, що він був на тому місці, де Каддафі було схоплено. Він зазначає, що полковник сидів «в дренажній трубі під дорогою на захід від Сірту». Автомобілі Каддафі намагалися вибратися з міста, проте, по дорозі НАТО почало їх бомбардувати. Тоді Каддафі та кілька охоронців сховалися в дренажі, де їх і знайшли бійці Перехідної ради. Лівійський посол в Лондоні заявив Sky News, що впевнений, що Каддафі мертвий.  

Sky News повідомляє, що голова Перехідної ради Махмуд Джибріл офіційно підтвердив факт смерті Каддафі, заявивши: "Ми чекали на цей момент дуже довго. Муаммара Каддафі вбито". 

На прес-конференції посадовець Перехідної ради Абдель Гога оголосив про завершення тиранії та диктатури в Лівії. Він заявив, що таке більше не повториться. «Революціонери мають голову тирана. Він скінчив як і усі тирани», – заявив Гога. «Ми оголосимо світу, що Каддафі вбито руками революціонерів», – додав він. 

Проте, незалежного підтвердження цієї інформації від сил НАТО поки не надходило. Так, зокрема, як повідомляє The Guardian,  Державний департамент США заявив, що незважаючи на повідомлення преси не може підтвердити інформацію про затримання та смерть Каддафі. 

Разом з тим, Дежрсекретар США Хілларі Клінтон, хоча й не підтверджуючи інформацію про смерть Каддафі все ж заявила: «Якщо вони (Перехідна рада) знають, що він більше не є загрозою, я думаю це справді полегшить процес переходу до нового уряду». 

Представники Human Rights Watch заявили, що навіть якщо Каддафі і було вбито, його злочини все ще необхідно розслідувати. 

При цьому, як повідомляє Sky News, одним із перших світових лідерів на інформацію про смерть Каддафі відреагував прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Так, він заявив: «Нарешті війну закінчено». Він також процитував латинську крилату фразу «Sic transit gloria mundi», що означає «так проходить мирська слава». Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні також заявив, що якщо Каддафі і дійсно було знайдено, то це означає «велику перемогу» лівійського народу. Секретар з міжнародного розвитку Великобританії Ендрю Мітчел заявив, що ще до кінця не відомо, що сталося. 

Напередодні командування військами Перехідної ради Лівії оголосило про захоплення останнього оплоту сил Каддафі міста Сірт. 

Інтерпол оголосив в розшукі видав червону картку на полковника Муаммара Каддафі, його сина Саіфа аль-Іслама і колишнього шефа розвідки Лівії Адбуллу аль-Сенуссі. Дружина Муаммара Каддафі і троє його дітей перебувають в Алжирі.

читати ще

показати ще
98