Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун привітав такий крок Асамблеї.
«Світ промовляє єдиним голосом. Ми вимагаємо негайно покласти край насильству стосовно цивільних, а також закликаємо сповна поважати їхні фундаментальні права, включно зі свободою слова та правом на мирні зібрання. Я вітаю рекомендацію Ради з прав людини виключити Лівію доти, доки там продовжуватиметься насильство», – зазначив він.
Це рішення посилило міжнародну ізоляцію лівійського лідера Муаммара Каддафі. Нагадаємо, виключенню з Ради ООН з прав людини передувало накладання санкцій на Лівію з боку Ради безпеки ООН, Європейського Союзу та США.
Тим часом голова оборонного відомства США Роберт Гейтс попередив, що військові дії щодо Лівії мають бути ретельно обдумані, враховуючи політичні наслідки.
Виступаючи на прес-конференції, Гейтс зазначив, що важливо подумати про те, який вплив використання американських військових може спричинити на інші країни Близького Сходу, а також на операцію в Афганістані.
Він звернув увагу на те, що всередині НАТО зараз немає єдності щодо застосування військової сили та додав, що остання резолюція ООН по Лівії не вповноважує на військове втручання.
«Очевидно, що ми розглядаємо різні можливості. Жодного рішення поки що не ухвалили. Я би хотів також наголосити, що Рада Безпеки ООН не давала дозволу на застосування збройної сили. Немає єдності стосовно військової операції і всередині НАТО», – додав Гейтс.
Нагадаємо, антиурядові протести розпочалися в Лівії в ніч на 16 лютого. Каддафі перебуває при владі в Лівії понад 40 років.
Як повідомлялося раніше, Україна голосуватиме за виключення Лівії з Ради ООН з прав людини.
28 лютого Рада ЄС схвалила запровадження санкцій проти влади Лівії, відповідальну за жорстоке придушення масових акцій протесту в країні.
З Лівії вивезли 378 українців.