Лівія звільнила з-під варти сина Муаммара Каддафі

Світ
6 Вересня 2021, 18:45

Про це повідомляє міжнародна агенція Reuters. Сааді Каддафі втік до Нігеру під час підтриманого НАТО повстання, але був екстрадований до Лівії у 2014 році і з тих пір перебуває у в’язниці у Тріполі. Зараз він вилетів на літаку до Стамбула, повідомило офіційне джерело.

Його звільнили за результатами переговорів вищих діячів та прем'єр-міністра Лівії Абдула Хаміда Дбейбе, повідомляє офіційне джерело. Інше джерело повідомило, що в переговорах також брав участь колишній міністр внутрішніх справ Лівії Фаті Башага.

У 2018 році Міністерство юстиції Лівії заявило, що Сааді Каддафі визнано невинним у вбивстві футбольного тренера Башира Раяні.

Читайте також: Режим Каддафі повалено: що далі?

У липні цього року  газета New York Times писала, що взяла інтерв'ю у брата Сааді Саїфа аль-Іслама Каддафі. Його прихильники говорять, що він братиме участь у перших в історії країни президентських виборах, запланованих на грудень 2021.

Муаммар Каддафі був лідером Лівії з 1969 по 2011 рік. В останній рік його правління населення країни почало виходити на масові протести проти  очолюваного ним уряду, які розрослися до масштабів громадянської війни. У червні 2011 Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт тогочасного лівійського лідера, а в жовтні того ж року його застрелили.