Лівія та Сирія можуть поповнити арсенали зброї терористів

27 Вересня 2011, 22:37

Експерти, зокрема, зазначають, що Лівія озброєна настільки, що кожен другий має щонайменше одного Калашникова. Крім гвинтівок, кулеметів, протипіхотних мін, зенітних та протитанкових ракет, країна має і хімічну зброю масового знищення.

Так, зокрема, на території країни зараз зберігається більш як 11 тонн небезпечного газу іприту. Водночас, експерт британського дослідницького центру Quilliam Foundation Ноумен Бенотмен заявив, що з самого початку бомбардувань Лівії НАТО готувалося до того, що Каддафі може застосувати хімічну зброю. Але після того, як операції НАТО проти Каддафі посилились, ситуація може стати непередбачуваною. І хоча Каддафі ще у 2004 році припинив виробництво іприту, проте налагодити його знову не дуже важко.

Про це попереджають і представники Ради Безпеки ООН, закликаючи нову владу Лівії вжити всіх необхідних заходів, щоб не допустити такий сценарій.

Ще одна країна, в якій зараз панує хаос через протести проти уряду Сирія має також значні запаси більш потужної за лівійську хімічної зброї. На території країни розміщуються  хімічні боєприпаси, що зберігаються в тисячах артилерійських снарядів, які дуже легко транспортувати.

Найрозповсюдженішим газом в Сирії є зарин, який є отруйним навіть при його вдиханні в мінімальних кількостях, а також може використовуватись для зараження води та продовольства. І хоча багато аналітиків сумніваються, що Ассад навмисне надасть хімічну зброю терористам, проте не виключено, що якщо в країні пануватиме хаос і буде знищено сирійські спецслужби, зброя легко може зникнути. Нагадаємо, Сирія відмовилась підписати Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї та продовжила розширювати свій арсенал. ЦРУ дійшло висновку, що Сирія володіє великою кількістю боєголовок з зарином та розробляє VX – ще небезпечніший газ, який не руйнується під дією умов навколишнього середовища.