Люксембург легалізував евтаназію

18 Березня 2009, 09:38
Люксембург у вівторок став третьою після Бельгії і Нідерландів країною Європейського Союзу, що легалізувала евтаназію, повідомляє РІА «Новости».
 
Згідно із законом, який набув чинності після його офіційної публікації у вівторок, проти лікарів, що допомагають своїм пацієнтам піти з життя, відтепер не можна буде застосовувати заходи кримінального покарання, а також порушувати цивільні справи в суді.
 
У лютому минулого року спір навколо легалізації евтаназії став причиною протистояння між главою держави Великого Герцога Люксембурзького АНРІ і парламентом країни.
 
Великий Герцог Люксембурзький відмовився підписати прийнятий парламентом закон про легалізацію евтаназії, посилаючись на його суперечність з традиційними християнськими цінностями. Його рішення викликало конституційну кризу, що завершилася ухваленням у грудні того ж року закону про обмеження повноважень монарха. Зокрема, було скасовано положення, відповідно до якого будь-який закон набуває чинності лише після його підписання Великим Герцогом.
 
Досі єдиними країнами ЄС, що легалізували евтаназію, були Нідерланди і Бельгія – відповідні закони там були прийняті в 2002 році.
 
У Швейцарії лікар теж може допомогти безнадійно хворій людині піти з життя, а саме, дати їй препарат, який хворий має ввести собі самостійно.