Людство залишило на планеті 10 мільярдів тонн пластику – дослідження

Світ
4 Жовтня 2021, 16:16

Агенція екологічних досліджень (EIA) виявила, що до цього часу людство виробило 10 мільярдів тонн пластику. Із них близько 6 мільярдів тонн або перебувають на звалищах, або забруднюють навколишнє середовище.

За останні 65 років обсяги його виробництва зросли на 18,300%,  повідомляють Euronews.

EIA закликає Німеччину, Бельгію, Францію та Італію, взяти на себе відповідальність, заборонивши експорт пластикових відходів та зменшивши кількість споживаного ними пластику. 

Оскільки саме найбільші країни-експортери пластикових відходів перевантажують інфраструктуру менеджменту пластикових відходів інших країн, йдеться у звіті організації.

29 вересня у Брюсселі саме до цього привертали увагу екологічні активісти та депутати Європарламенту. Вони встановили чотириметрового дракона, що вивергає з рота пластик, біля Берлаймону, штаб-квартири Європейської комісії, щоб закликати до припинення експорту всіх європейських пластикових відходів до країн, що не є членами ЄС. 

Захід був організований компаніями Zero Waste Europe та Rethink Plastic Alliance, які передали маніфест із викладом своїх вимог єврокомісару з питань довкілля, океанів та рибальства Вірджиніусу Сінкевічіусу. У документі зокрема йдеться про повну заборону експорту пластикових відходів у країни, що не входять до ЄС. 

Читайте також:  Через зміни клімату понад 70% молоді з 10 країн світу вважає своє майбутнє жахливим

Сара Матьє, бельгійська євродепутатка від "Зелених"/"Європейського вільного альянсу", розповіла Euronews, що зараз ситуація настільки критична, що заборона – єдиний вихід. 

"Величезна проблема в тому, що сьогодні ми експортуємо наші пластикові відходи з Європи в інші країни [третього світу], де ми не можемо контролювати, переробляються вони чи просто викидаються", – сказала Матьє. 

"Отже, ми використовуємо інші країни як своє сміттєзвалище, і це насправді ненормально", – додала депутатка.

Нам потрібна заборона на експорт пластику, тому що ми не можемо переконатися, що ним розпоряджаються так, як потрібно.

Загалом, маніфест підписало 35 депутатів Європарламенту та понад 60 міжнародних екологічних організацій. Єврокомісар Сінкевічіус, який прийняв маніфест, визнав необхідність рішучих дій і повідомив Euronews, що незабаром вони будуть.

Читайте також: У 2020 році вбили рекордну кількість екологічних активістів

"Найближчими тижнями ми встановимо найамбітніші правила експорту та торгівлі відходами у всьому світі, я б сказав, вони будуть практично заборонені, якщо не буде доведено, що країна, яка їх отримує, дійсно цього потребує і має можливості вирішувати проблему належним чином", – сказав він. 

За його словами, Європейська комісія також буде тиснути на компанії, тому вони повинні брати участь у цьому процесі й довести, що всі пластикові відходи будуть правильно використані й перероблені.

Еммануель Катракіс, Генеральний секретар Європейської конфедерації переробної промисловості (EuRIC), зазначив: "Обмеження експорту необроблених пластикових відходів важливе для запобігання забрудненню, але тільки це не вирішить проблему, якщо не вжити жорстких заходів для розширення інфраструктури переробки пластику та збільшення використання переробленого пластику у найрізноманітніших продуктах (таких як упаковки, автомобілі, електроніка тощо). Це принесе не лише величезну екологічну користь, але й забезпечить робочі місця у Європі". 

Комісія планує висунути пропозиції щодо заборони експорту пластикових відходів до листопада.