Любомира Гузара поховали у Києві

5 Червня 2017, 14:59

У крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового (УГКЦ) поховали Блаженнішого Любомира Гузара. Труну з Блаженнішим Любомиром Гузаром виносили з храму під оплески вірян.

Процесія під проводом глави УГКЦ Святослава Шевчука пройшла до окремого входу в спеціальне підвальне приміщення храму для поховань (крипт), куди й занесли труну з Гузаром.  

Під час заупокійної літургії храм був заповнений вірянами, а також священнослужителями УГКЦ з різних областей України та з-за кордону. Також участь взяли народні депутати, мер Львова Андрій Садовий. А на подвір'ї біля собору віряни стежили за похороном з трансляції на спеціально встановленому екрані.

У заупокійній літургії взяв участь особистий посланець Папи Римського Архієпископ, Секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков Циріл (Василь). Він зачитав лист від Папи Римського Франциска з співчуттями та хорошими словами про Гузара. Також для вірян зачитали листа від Львівського митрополита римо-католицької церкви архієпископа Мечислава Мокшицького.

Як повідомлялося, багаторічний керівник Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя.