Сьогодні динаміка інвестицій в Україні дає привід для оптимізму. Хоча загальний їх обсяг поки що менший, ніж у «докризовому» 2013-му, на 10,6% (тут і далі порівнюється статистика перших кварталів відповідних років), він досить жваво зростає. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.
«Важливо, що, попри істерію навколо негативного впливу блокади ОРДіЛО на економіку України, капітальні інвестиції зберігають динаміку. Так, у I кварталі 2017-го їх обсяг в економіку збільшився на 21,4%, а в промисловість — на 29,1%. Цілком можливо, що за збереження такої тенденції темпи поквартального приросту ВВП до кінця року набиратимуть обертів. А це, безумовно, хороші новини та привід для оптимізму», — йдеться в матеріалі.
За його словами, флагманом інвестиційного зростання очікувано є сільське господарство. За час кризи обсяг вкладень у цей сектор збільшився у 2,5 раза й у I кварталі 2017-го становив 10,8 млрд грн.
Найстрімкіше ж, пише Шавалюк, упродовж 2014–2017 років інвестиції зростали в сегменті наземного й трубопровідного транспорту — у понад 3,5 раза, завдяки чому частка в усіх капіталовкладеннях піднялася з 1,1% до 5,7%.
Також, зазначає оглядач, Україна почала вкладати в транспортну інфраструктуру. Хоча обсяг інвестицій тут менший, ніж у сільському господарстві (3,7 млрд грн за квартал), це також дуже перспективна галузь.
«Якщо говорити про промисловість, то найбільша динаміка інвестицій спостерігалася в деревообробці та суміжних сегментах: триразове зростання протягом 2014–2017 років. Динаміка капітальних вкладень в охорону здоров’я становила 87%, при цьому основний стрибок відбувся за останні два роки», — пише він.
Крім того, йдеться в матеріалі, інвестиції в легку промисловість за час кризи зросли на 82%. Сама галузь переживає бурхливий підйом.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»