Нове керівництво Національного банку України, та й нинішня українська влада в цілому, налаштовані на красиву картинку, на те, щоб жодних дисбалансів не було видно та складалося оманливе враження, що їх немає. Але при цьому нова влада не усуває дисбаланси, а створює нові. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.
«Усі роки після Революції гідності НБУ працював над тим, щоб запровадити гнучке курсоутворення, яке б виявляло всі дисбаланси в економіці, дозволяючи їх пропрацювати й виправити, а також амортизувало, згладжувало їх дію на економічну систему. А нове керівництво регулятора, та й нинішня українська влада в цілому, налаштовані на красиву картинку, на те, щоб жодних дисбалансів не було видно та складалося оманливе враження, що їх немає. Тому валютний курс зараз значно більше керований, ніж раніше, тож на нетривалих періодах може не відображати суті того, що відбувається. Але при цьому нова влада не усуває дисбаланси, а створює нові», – зауважив він.
За словами Шавалюка, це означає, хоч якою б красивою здавалася намальована картинка, раніше чи пізніше накопичиться критична маса негативу, який розтрощить її та зумовить різке погіршення економічних показників, зокрема валютного курсу.
«Напрошуються аналогії зі «стабільністю» Януковича. Тоді, ще на початку листопада 2013 року, ніхто не знав, коли та за яких обставин чекати на вибух, але в дуже багатьох було відчуття, що він таки станеться. У підсумку він стався, і то значно раніше, ніж сподівалася більшість», – підсумував експерт.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»