Вітчизняні політики часто стверджують, що, провівши певні реформи, ми отримаємо приплив інвестицій в економіку. Проте є підстави сумніватись у цьому твердженні, адже в Україні реформи тривають ось уже рік-півтора, а збільшень капіталовкладень не спостерігається. Про це у своєму матеріалі пише оглядач «Тижня» Любомир Шавалюк.
За його словами, головним нюансом є те, що перетворення повинні бути всеосяжними. Не може статися так, що ми провели, скажімо, лібералізацію підприємницької діяльності, приватизацію, демонополізацію ринків, а прокурорів і суддів залишили на місцях. Бо з точки зору іноземного інвестора ведення бізнесу в Україні як було пов’язаним із великими ризиками втрати власності, так таким і залишається.
«Іншими словами, навіть якщо, займаючись бізнесом у нашій країні, у певних напрямках імовірність втратити зменшилася, то сам факт того, що можна зазнати втрат в інших напрямках, відлякує інвесторів, адже збитковим підприємництвом займатися ніхто не хоче», – зазначив Шавалюк.
Він вважає, що, з огляду на те, яким чином і якими темпами в нас проводяться реформи, можна очікувати, що комплексно ситуація зміниться не раніше ніж за три-чотири роки. Та й то лише у випадку, якщо керівництво держави збереже свої позиції й активізує реалізацію перетворень.
«Тому сподіватись на приплив інвестицій завдяки покращенню бізнес-клімату поки не доводиться. А чекати так довго, щоби побачити світло в кінці тунелю, тобто перспективу кращого життя, більшість українців, імовірно, не готова», – зауважив Шавалюк.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».