2020 рік повинен показати, чи виправдає нова українська влада отримані аванси, чи вдасться їй уникнути масового розчарування серед тих, хто в неї повірив. Про це на сторінках спільного проекту The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2020» пише економічний експерт Любомир Шавалюк.
За його словами, усе залежить від державної політики. Щоб вона була успішною, потрібні дві ключові передумови: політичний баланс у широкому розумінні та якісні кадри. На сьогодні жодної з них немає. Про відсутність балансу можна судити з того, як окремі олігархи перебирають контроль над державними активами та наскільки гостро суспільство й опозиційні політики реагують на запровадження ринку землі. На нестачу якісних кадрів вказують численні свідчення очевидців того, як зі зміною влади на державну службу приходять нові люди.
«Тож можна захоплюватися тим, наскільки правильні реформи для економіки України пропонує нова влада. Її пропозиції звучать красиво. Але в більшості з них зовсім не забезпечені ресурсні тили. Тож виникають величезні сумніви щодо того, чи відповідатиме державна політика у 2020-му потребам нинішнього історичного моменту. На це можна сподіватися, але неможливо покладатися», – зауважив Шавалюк.
- Журнал «Український тиждень» десятий рік поспіль разом із британським The Economist видає українською мовою спецпроект «Світ у…», який пропонує аналітику та прогнози на наступний рік у геополітиці, економіці, фінансах, бізнесі, науці та культурі.